Blog,  Moje wyprawy,  Morze Bałtyckie - Polska

16 zdjęć kutrów rybackich nad Bałtykiem

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, w którym momencie zaczęła się moja fascynacja kutrami rybackimi. Na pewno stały się one jednym z kilku moich motywów fotograficznych w czasie mojej podróży rowerowej od Świnoujścia do Helu, którą odbyłem ponad 5 lat temu. Wówczas to udało mi się zajechać rowerem na większość plaż naszego pięknego wybrzeża i wtedy też mogłem zobaczyć różne kutry rybackie. Bardzo mi się podobały i spędziłem sporo czasu na ich fotografowaniu.  Niejednokrotnie  nie wiedziałem czego się spodziewać w tym aspekcie, bo wielką niespodzianką była dla mnie na przykład duża ilość kutrów w Jarosławcu. Mam kilkadziesiąt różnych zdjęć, na których motywem przewodnim jest kuter rybacki. Przedstawiam kilka moich ulubionych. A zatem „przewędrujmy” plażami bałtyckimi i zobaczmy jakie kutry na nich się znajdują 🙂

1

Zdjęcie 1. Kuter w Niemczech w miejscowości Seebad Ahlbeck. Kiedy odwiedzam Pomorze Zachodnie (np. Świnoujście) lubię wybrać się rowerem do sąsiadów.

2

Zdjęcie 2. Również wykonane w miejscowości Seebad Ahlbeck.

Skoro już zaczęliśmy od dwóch kutrów niemieckich, to czas przesunąć się do polskiej granicy i przedstawić kutry w naszym kraju 😉 Myślę, że zaprezentuję po kolei różne zdjęcia zaczynając od zachodu – a więc od Śwninoujścia, kończąc na Gdyni. Dzięki temu „odwiedzimy” kilka miejsc „pokonując całą trasę – od zachodu aż po wschodnie wybrzeże.

3

Zdjęcie 3.  Kutry rybackie w Międzyzdrojach. Można by rzec: od największego do najmniejszego 🙂 Bardzo je lubię. Mam do nich zawsze sentyment.  Uważam, że zawsze ciekawie wyglądają na zdjęciach, dlatego też lubię je fotografować w różnych warunkach – w dzień, wieczorem, przed deszczem…

dsc_4410

Zdjęcie 4. Międzyzdroje.

dsc_3462

Zdjęcie 5. Ten sam kuter, który był na pierwszym planie na zdjęciu 3, po zachodzie słońca prezentuje się przepięknie. Późnym wieczorem jest też łatwiej fotografować kutry, ponieważ tak jak w tym przypadku, plaża w Międzyzdrojach nie była już tak bardzo zatłoczona jak ciągu dnia.

6

Zdjęcie 6. A poniżej ujęty z innej perspektywy. W ramach ciekawostki powiem, że zdjęcie zostało wykonane w tym samym dniu co zdjęcie 5, tylko, że 20 minut wcześniej.

Czas teraz na „przedstawiciela” w kolorze zielonym. Póki co, pozostajemy jeszcze w Międzyzdrojach 😉

dsc_4387

Zdjęcie 7. Międzyzdroje.

Czas na zmianę lokalizacji. Zatrzymajmy się więc na krótką chwilę w Rewalu. Tu też jest sporo kutrów. Kiedy dojechałem do tej miejscowości (a byłem jeden raz), było wtedy południe i mnóstwo osób na plaży. Trudno było więc ująć kutry tak jak bym chciał. Ale udało mi się przywieźć zdjęcie, które osobiście lubię, chyba ze względu na mewy, które uzupełniają kadr, choć zdecydowanie wolę je w tonacji czarno-białej. Dlatego takie przedstawiam poniżej.

8

Zdjęcie 8. Kuter w Rewalu.

Niedaleko od Rewalu, znajduje się latarnia morska w Niechorzu. Na plaży, na której byłem można także zobaczyć kilka kutrów.

9

Zdjęcie 9. Kutry na plaży w Niechorzu. Podoba mi ich kolorystyka. W porównaniu do tych, które znajdują się w Międzyzdrojach, te są mniejsze, widać też upływ czasu, co jeszcze bardziej moim zdaniem dodaje im uroku.

Teraz przeniesiemy się do Dąbek. Przyznam szczerze, że trochę wysiłku fizycznego kosztowało mnie zrobienie tych poniższych zdjęć. Z racji tego, że miałem laptopa w sakwie i pozostałe rzeczy na tygodniową wyprawę rowerową, będąc w trasie po drodze, ale nie w miejscu docelowym w którym nocowałem, musiałem ciągnąć rower wszędzie ze sobą 😉 Kutry w Dąbkach zauważyłem z góry. Aby dostać się na nich na plażę musiałem dźwigać rower z sakwą po schodach, a później przenosić go po plaży, bo kutry były zlokalizowane w kilku miejscach. Ale oprócz tego, że przywiozłem trochę zdjęć, to trening też jest zawsze wskazany i wychodzi na dobre 😉 Zatem pobądźmy przez chwilę na „środkowym wybrzeżu” 😉

10

Zdjęcie 10. Dąbki.

11

Zdjęcie 11. Na niebie pojawiły się ciekawe chmury, a Dąbkach było słonecznie. Dzięki temu, kutry zostały ładnie oświetlone.

12

Zdjęcie 12. Dąbki.

13

Zdjęcie 13. Dąbki.

Bardzo wiele kutrów znajdowało się w Jarosławcu. Nie spodziewałem się, że aż tyle ich tam będzie 😉

14

Zdjęcie 14. Kutry w Jarosławcu.

15

Zdjęcie 15. Jarosławiec. 

I w ten oto sposób dobrnęliśmy do końca, czyli do Gdyni. A w niej, w Orłowie są trzy kutry. Poniżej zaprezentowany jest chyba najbardziej charakterystyczny.

16

Zdjęcie 16. Gdynia Orłowo. 

Zdaję sobie sprawę, że zapewne są jeszcze piękne miejsca nad Bałtykiem, w których można zobaczyć ładne kutry. Być może będą one kiedyś kolejnym motywem moich zdjęć, a jeżeli chcecie podzielić się informacją, gdzie warto sfotografować kutry nad Bałtykiem to zapraszam do pozostawienia komentarza.

Ps. Który z kutrów podoba się Tobie najbardziej? Można „zagłosować” na najlepsze zdjęcia z przedstawionych tutaj szesnastu pozostawiając „lajka” w albumie (wejdź tutaj).

Fotografie: Mariusz Kalinowski.

Znajdź mnie na facebooku – tutaj.

Loading

Komentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *