Blog

Fotoksiążka ze zdjęciami z moich podróży

Jest Moja fotoksiążka, na którą czekałem z niecierpliwością. Choć przyznam (to ogromny plus), że firma Saal Digital Polska nie pozwoliła mi długo czekać W środę wysłałem projekt, w czwartek otrzymałem maila, że książkę wydrukowano i przekazano do wysyłki, a w piątek przed południem kurier ją dostarczył. A zatem błyskawiczna realizacja i szybka wysyłka. I co najważniejsze – bez straty na jakości! Bo ta jest rewelacyjna.Tak prezentuje się okładka.

0i5a6915

Wybrałem opcję normalnej okładki bez watowania, papier matowy, format 28 cm na 19 cm. W sumie 56 stron. Nie spodziewałem się, że papier będzie aż o takiej dobrej gramaturze. Na zdjęciach nawet po dotknięciu palcem stron, nie pozostają ślady. Kolorystyka jest bardzo ładnie odwzorowana. Na duży plus muszę zaliczyć formę klejenia stron. Są one bowiem klejone podwójnie, to znaczy: każda rozkładówka osobno. A zatem nie ma załamania stron, co jest zaletą i w kontekście możliwości umieszczenia większych zdjęć (bo nic nie stracimy) lub nawet treści bo całej szerokości strony bez zostawienia kilku centymetrów na margines.

Muszę też przy tej okazji wspomnieć, że osobiście podobał mi się program Saal Design na podstawie, którego przygotowałem projekt. Można było samemu wpisać współrzędne umieszczenia np. ramek na zdjęcia: wybrać wysokość, szerokość itp. co do milimetra. Nie trzeba było robić tego „na oko”. Dzięki temu mogłem zachować spójność. I zdjęcia są w całej książce na tej samej wysokości, napisy pod nimi również nie są umieszczone na „chybił trafił” ale starannie dopasowane według własnych, stałych parametrów. Program jest łatwy w obsłudze. Mój projekt przygotowywałem przez 3 dni.

Jeszcze istotną sprawą jest to, że na stronie firmy możemy ściągnąć profil kolorystyczny i na nim pracować. Dzięki temu jest szansa, że kolory, które widzimy na monitorze, będą podobne w druku. Poniżej kilka zdjęć przedstawiających mój produkt, który jest dobrym podsumowaniem fotograficznym tego roku, bo wiele z tych zdjęć powstało właśnie w 2016 r.

0i5a6916

0i5a6921

0i5a6931

0i5a6933

0i5a6937

0i5a6940

0i5a6942

0i5a6943

0i5a6947

Dziękuję serdecznie firmie Saal Digital Polska, że mogłem przetestować jakość produktu, które firma oferuje w swoim portfolio. Jestem bardzo zadowolony i z pewnością skorzystam jeszcze z wydruków tego typu książek.

 

 2,745 total views,  1 views today

Komentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *