Blog

Dolne Miasto Gdańsk – część 1.

Do tego, aby odkryć tę część Gdańska zainspirował mnie artykuł, który ukaże się w czasopiśmie „Krainy Polskie”. Przyznam, że do tej pory moje wędrówki po Gdańsku ograniczały się najczęściej do Starego Miasta, Jelitkowa, Żabianki, a ostatnio gdyńskiej stoczni. Tym bardziej byłem ciekawy czy coś interesującego odnajdę w Dolnym Mieście.

W sobotę pojechałem na chwilę, aby przejść się ulicami miasta, wczuć się w jego klimat i zrobić fotograficzny rekonesans. Po zachodzie słońca udałem się na jeden z bastionów, którymi obwarowywano Gdańsk (dokładnie Bastion Św. Gertrudy, który był budowany w latach 1607-1638).

Plan był taki, aby wrócić tutaj następnego dnia przed wschodem słońca. Ostatecznie biorąc pod uwagę fakt, że dzień wcześniej wstawałem rano, aby pojechać do Białogóry na grzyby, przestawiłem budzik z 4:30 na 9:30.

Na ulicę Łąkową, skąd moim zdaniem jest bardzo dobry punkt startowy do rozpoczęcia zwiedzania dzielnicy, wybrałem się z moją dziewczyną. Dzielnie towarzyszył nam Morris – zaprawiony w spacerach boston terrier.

Sporo kadrów wykonałem na terenie Łąka Bar – kawiarni wegańskiej z industrialnym wnętrzem oraz przy pobliskiej kawiarni Publiczna. Miejsca tętniące życiem.

Po tej chwili relaksu wybraliśmy się wzdłuż ulicy Łąkowej w stronę zabytkowego tramwaju, który świetnie komponuje się w „wystrój” miasta.

Fot. Mariusz Kalinowski

Loading

Komentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *